Webináře

Čeněk Rosecký

Psychoterapeut, systematický kouč, zakladatel tvořivé školy

Jak se z toho neposrat

aneb nejen prací je člověk živ
11.4.2024 v 17:30

Délka webináře 2x 90 min + 15 min přestávka.

Nastav si své postoje vůči klientům a jejich mazlíčkům tak, aby ses cítil/a dobře. Tuto profesi lze zvládat s lehkostí i nadhledem. Povíme si, jak na to. 

Tento seminář tě bezpečně ochrání před syndromem vyhoření, protože ten kdo vyhoří, už nepomůže nikomu. Je to příležitost získat potřebný nadhled a dosáhnout stavu, kdy se budeš v práci i doma cítit spokojeně a v bezpečí.  

Základní témata semináře:
– rodinné a pracovní normy
– postavení a přístup veterinárního lékaře a sestry/bratra
– učitelé, rodiče a děti
– původní a nová rodina
– syndrom vyhoření – příčiny a prevence

Tento seminář má akreditaci MŠMT a účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu DVPP. 

Cena pro člena: 750,-
Cena pro nečlena: 950,-

MVDr. Pavlína Frajerová

Neurologie, neurochirurgie

Neurologické vyšetření

Základy neurologického vyšetření pro veterinární asistenty
Neurologičtí pacienti jsou častými pacienty ve veterinárních ordinacích. Někteří potřebují akutní ošetření, aby měli šanci navrátit se k plnohodnotnému životu.
MVDr. Pavlína Frajerová nám v neurologickém webináři vysvětlila jak vypadá neurologický pacient. K čemu je důležité neurologické vyšetření. Jaké jsou základní diferenciální diagnózy a jak zjistím definitivní diagnózu.

CAT FRIENDLY přístup

V našem CAT FRIENDLY webináři jsme společně s MVDr. Natálií Mazurovou mimo jiné probrali i jak manipulovat s kočičím pacientem v ordinaci a jak k němu přistupovat. Jaká jsou specifika aplikace léčiv s ohledem na postvakcinační sarkom a jak připravit cat friendly kotec.

MVDr. Natalia Mazúrová

Felinní (kočičí) medicína

MVDr. Nikola Koller

Medicína drobných savců

RABBIT FRIENDLY přístup

S MVDr. Nikolou Koller alias Dr. Králíčkovou jsme si vysvětlili pravidla pro manipulaci s drobnými savci, základy medikace, zásady aplikace léčiv a odběru vzorků. Do podrobna byl probrán rabbit friendly přístup a na co si při manipulaci s drobnými savci dát pozor. 

Akutní stavy v létě

V červencovém webináři na téma akutní stavy v létě nám MVDr. Jana Hečková přiblížila jak vypadá přehřátý pacient. Co vše se během tohoto akutního stavu v těle odehrává. Jak v této situaci rychle zareagovat. Co vše mít připraveno a co udělat pro jeho záchranu.

MVDR. Jana Hečková

Akutní a interní medicína