O nás

Protože vzdělávání a spolupráce nás baví. Naší snahou je pozvednout úroveň vzdělání veterinárních sester a bratrů. Zdokonalit komunikaci mezi veterinárním asistentem, lékařem a klientem.

Gabriela

Založit vzdělávání pro veterinární asistenty mě napadlo už v roce 2020, kdy jsem na jedné z veterinárních klinik zaučovala pomocí prezentací nově příchozí asistenty. Dohromady s Martinou se pro tebe snažíme vymyslet a vybudovat smysluplné vzdělávání. Víme totiž, že nejlepší je, když tě vzdělává někdo z praxe. Měla jsem možnost získat 8 let praxe na jedné z největších klinik. Prošla jsem si snad každou pozicí veterinární sestry, která tě napadne. Od úklidu přes doplňování materiálu, péči o pacienty na hospitalizaci, sálovou sestru, asistenci na sále, rehabilitaci se zvířaty, komunikaci s dodavateli až k vrchní sestře. Z praxe moc dobře vím, že stát se kvalitní veterinární sestrou si žádá mnoho úsilí a je k tomu třeba i pravidelné doplňování informací. Vím, jak lehce se dá spadnout do stereotypu, kdy je člověk zahlcen prací, nikam se neposouvá a vše se na něj valí. I já jsem měla takové období. Jen díky skvělému týmu, který jsme na klinice vybudovali, jsem to nevzdala a dostala se až sem. Proto, jak už tady zaznělo – nejdůležitější je skvělá sehranost s týmem, do kterého veterinární asistent patří.

Martina

Jmenuji se Martina Kaufmannová a jsem veterinární lékařka. Mojí hlavní vášní je chirurgie měkkých tkání, které jsem se věnovala na VETINO Jaggy Praha. Společně s Gabrielou již několik let zlepšujeme sesterskou práci vzděláváním. Tvoříme skvělý tým nejen proto, že jsme kamarádky, ale i proto, že jsme tým doktorka-sestra. Tím pádem můžeme do vzdělávání vnést jak doktorský tak i sesterský pohled. Uvědomuji si, že sestra nebo bratr není jen člověk, který venčí psy a uklízí ordinace. Veterinární asistent je rovnocenný a velmi důležitý člen týmu, bez kterého by naše práce byla mnohem těžší a náročnější. Proto jsem ráda, že tě můžu v tvé práci posunout o kousek dál a to i díky našim skvělým a odborným vzdělávacím programům.